هاست اشتراکی (Shared Web Hosting)

امروزه میلیاردها سایت در دنیای اینترنت قرار دارند که همه روزه در معرض بازدید و استفاده کاربرانشان قرار می گیرند. این سایت ها در حجم اطلاعات ، ابعاد و وسعت ، امکانات ، تعداد بازدیدکنندگان و مواردی از این دست از یکدیگر متفاوت بوده و به همین دلیل هر یک برای استقرار بر روی اینترنت به زیرساخت و بستر خاص خود نیازمند هستند. اما می توان به طور حتم این موضوع را اعلام کرد که بیشترین درصد وب سایت ها در اینترنت بر روی سرویس های میزبانی وب اشتراکی قرار دارند.
این سرویس ها برای اکثر سایت های کوچک تا متوسط مناسب هستند. در این نوع خدمات ، سایت های مختلفی بر روی یک سرور مستقر شده و همگی به صورت اشتراکی از منابع آن سرور استفاده خواهند نمود. بنابراین هزینه این خدمات نیز مقرون به صرفه تر بوده و در سریع ترین زمان ممکن سایت شما بر روی اینترنت قابل استقرار خواهد بود. از سوی دیگر دارندگان این سایت ها هیچ نیازی به داشتن تخصص و دانش در زمینه نگهداری و مدیریت سرور نداشته و این موارد توسط پرنیا هاست صورت خواهند پذیرفت.
در تمامی انواع سرویس های میزبانی وب ، اولین سئوال مهم این است که شما به چه سیستم عاملی بر روی سرور نیاز دارید؟ به عبارت دیگر چه نوع سیستم عاملی می باید بر روی سروری که قصد خرید آنرا دارید نصب شده باشد. در پاسخ به این سئوال ، به زبان برنامه نویسی وب سایت می باید مراجعه نمود. اگر زبان برنامه نویسی وب سایت شما PHP است ، بهتر است از سرورهای لینوکس و اگر زبان برنامه نویسی سایت ASP.NET است می باید از سرورهای ویندوز استفاده نمایید. البته زبان های دیگری نیز برای برنامه نویسی وب سایت ها و نرم افزارهای تحت وب مورد استفاده قرار می گیرند که در صورت تمایل می توانید برای انتخاب بهترین سرور برای آنها ، با ما در تماس باشید.

مشاهده پلن های مبتنی بر لینوکس