توافقنامه و قوانین استفاده از خدمات

پرنیا هاست (در این توافقنامه از عبارت "ما" نیز برای اشاره به پرنیا هاست استفاده گردیده است) ارائه دهنده انواع خدمات هاستینگ ، سرورهای مجازی ، ثبت دامنه و سایر خدماتی که در این وب سایت درج شده اند خواهد بود. ما زیر مجموعه ای از برند بزرگتر خود گروه فناوری اطلاعات پرنیا بوده و تنها تحت دامنه www.parniahost.com فعالیت خواهیم نمود.

 1. شرایط
  1. با ایجاد حساب کاربری در پورتال مشتریان این سایت و خرید هر یک از خدمات ارائه شده ، شما به عنوان مشتری موافقت کامل خود با مفاد مندرج در این صفحه را اعلام نموده و ملزم به تبعیت از آن خواهید بود. این قوانین برای تمامی مشتریان ما اعمال خواهند گردید.
 2. خدمات
  1. پرنیا هاست از حداکثر توانایی خود برای ارائه خدمات مستمر و بدون وقفه برای مشتریان استفاده خواهد نمود. اما با وجود این نمی توان ضمانتی را از بابت از بین رفتن اطلاعات ناشی از رویدادهایی که بر هر نحوی از اراده و کنترل ما خارج است ارائه نمود.
  2. شما قبول می نمایید که ما در قبال هر گونه خسارت احتمالی ناشی از بروز مشکلات ناخواسته و دور از انتظار در ارائه خدماتمان به شما مسئولیتی نداشته و اتهامی از این رو متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  3. به منظور نگهداری ، رفع ایرادات احتمالی و به روز رسانی های سرورها ، ممکن است پرنیا هاست نیازمند ریبوت کردن آنها شود. این موارد تا حد امکان با اطلاع رسانی قبلی صورت خواهد پذیرفت. ولی به هر دلیل اگر این عمل باعث اختلال در عملکرد وب سایت ها و انتقال اطلاعات روی آنها گردد ، مسئولیتی از بابت جبران خسارت و رفع نواقص احتمالی روی داده شده متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  4. هیچ یک از خدمات پرنیا هاست مجاز به فروش مجدد ، انتقال به غیر و مواردی از این قبیل نبوده و تنها می باید توسط مشتری ای که آنها را سفارش داده است مورد استفاده قرار گیرند. بدیهی است در صورت عدم رعایت این موضوع ضمن عدم پشتیبانی پرنیا هاست از استفاده کننده غیر مجاز سرویس ، حق بسته شدن دسترسی به سرویس مورد نظر برای پرنیا هاست محفوظ بوده و جبران خسارتی از این بابت متوجه ما نخواهد بود.
  5. شما قبول می نمایید که اطلاعاتتان شامل نام ، آدرس ، تلفن ، موبایل و ایمیل به دلیل سیاست های مراکز متولی نگهداری اینترنت و دامنه های اینترنتی ممکن است به صورت عمومی در معرض نمایش عملیاتی از قبیل WHOIS قرار گیرد.
  6. هزینه لایسنس های استفاده شده در نرم افزارهای سرور و هاستینگ از جمله کنترل پنل های هاستینگ ، نرم افزارهای امنیتی و مواردی از این دست ، در صورت تغییر قیمت از سوی تولید کننده اصلی آنها ، ممکن است با تغییر در پرنیا هاست مواجه باشند. این تغییر بدون اطلاع قبلی بر روی سرویس ها اعمال خواهد گردید.
  7. به دلیل نوسانات نرخ ارز و هزینه های جاری نگهداری سرورها و نیز تصمیمات داخلی شرکت پرنیا هاست ، احتمال تغییر در مشخصات و قیمت کلیه سرویس ها بدون اطلاع قبلی وجود خواهد داشت. بدیهی است سرویس های فروخته شده از این موضوع مستثناء خواهند بود و تغییرات اعمال شده برای تمدید آنها مد نظر قرار خواهد گرفت.
  8. با توجه به قوانین کپی رایت ، استفاده از نرم افزارهای کرک شده و غیر قانونی بر روی کلیه سرویس ها بخصوص سرورهای خارج از ایران ، به طور پیشفرض غیر مجاز بوده و در صورت دریافت گزارش و یا اخطار از سوی نهادهای نظارتی بالاتر و یا دیتاسنترهای میزبانی کننده سرورها ، در مرحله اول موضوع به صورت رسمی و از طریق تیکت به مشتریان اعلام خواهد گردید تا نسبت به جمع آوری نرم افزار ذکر شده اقدام نمایند. در صورت عدم توجه مشتریان به این اخطار ، حق بسته شدن و حذف شدن سرویس برای پرنیا هاست محففوظ بوده و اعتراضی از این بابت متوجه ما نخواهد بود.
  9. مشتری متعهد می گردد تا اطلاعات تماس صحیح خود نظیر نام و نام خانوادگی ، ایمیل ، آدرس ، شماره تلفن ، شماره موبایل ، کد پستی و سایر اطلاعات مورد نیاز در پورتال مشتریان را به طور کامل و صحیح تکمیل نماید. هر گونه مشکل ناشی از عدم توجه به این موضوع متوجه مشتری خواهد بود.
 3. محتوای غیر مجاز
  1. کلیه مشتریان می باید از سرویس های خریداری شده در موارد مجاز و قانونی (مطابق قوانین جاری کشور) استفاده نمایند. عدم رعایت این موضوع از سوی مشتریان ، حق بسته شدن کامل دسترسی و حذف سرویس های ارائه شده را برای پرنیا هاست محفوظ داشته و از این بابت جبران خسارتی متوجه ما نخواهد بود. ضمن اینکه در صورت نیاز ، مراتب به نهادهای نظارتی ، انتظامی و قضایی ارجاع و پیگیری خواهد گردید.
  2. نصب و راه اندازی هرگونه فیلتر شکن ، پراکسی و VPN بر روی کلیه سرویس های ارائه شده از سوی پرنیا هاست غیر قانونی بوده و عدم رعایت آن منجر به اعمال قوانین ذکر شده در ماده قبل خواهد گردید.
  3. نصب سیستم های چت بر روی کلیه سرویس های میزبانی وب اشتراکی و ریسلری غیر مجاز خواهد بود و پرنیا هاست حق برخورد مقتضی با این موضوع همانند ماده 1 این بند را خواهد داشت.
  4. قرار دادن برنامه های مخرب برای بازدیدکنندگان وب سایت و یا نرم افزارها و وب سایت های دارای مشکلات امنیتی که تهدیدی برای امنیتی سرور و سایر مشتریان به حساب می آیند ، بر روی هر یک از خدمات میزبانی وب ارائه شده پرنیا هاست غیر مجاز خواهد بود. در صورت مشاهده این موضوع ، ضمن بسته شدن سریع حساب کاربری و سرویس مربوطه و عدم پاسخگویی به هر گونه شکایتی از سوی مشتری خاطی ، پرداخت خسارات احتمالی وارد شده به ما و هر شخص حقیقی و حقوقی دیکر از این بابت متوجه آن مشتری خواهد بود.
  5. با توجه به نصب بودن سیستم تشخیص فایل های مخرف و مشکوک بر روی کلیه سرورها و عملکرد خودکار آنها ، در صورت حذف فایل های شناسایی شده توسط این نرم افزارها ، مسئولیتی متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
 4. دامنه های اینترنتی
  1. شما به عنوان مشتری متعهد خواهید بود که دامنه های ثبت شده خود را تنها در زمینه های قانونی مورد استفاده قرار دهید.
  2. پرنیا هاست قادر به ارائه ضمانتی از بابت در اختیار بودن همیشگی دامنه های مورد نیاز شما نخواهد بود.
  3. هیچ وجهی پس از ثبت ، تمدید و یا انتقال موفق دامنه مشتریان به آنها قابل عودت نخواهد بود.
  4. پرنیا هاست قادر به رفع اشتباهات تایپی مشتریان در زمان ثبت دامنه ها نبوده و مسئولیت درج صحیح نام درخواستی بر عهده مشتریان می باشد.
  5. هزینه ثبت ، تمدید و انتقال دامنه ها بسته به سیاست های پرنیا هاست و یا تغییر قیمت ارائه دهندگان اصلی خدمات دامنه قابل تغییر خواهد بود.
  6. در صورتی که پرنیا هاست پس از پرداخت مشتریان قادر به ثبت ، تمدید و یا انتقال دامنه نباشد ، وجه پرداخت شده آن تماماً به حساب بانکی مشتری عودت داده خواهد شد.
  7. تمامی متقضایان ثبت دامنه های منتهی به .ir می باید پیش از انجام عملیات ثبت دامنه ، در سایت www.nic.ir ثبت نام نموده و دارای شناسه باشند.
  8. شناسه irnic و یا ایمیل استفاده شده در زمان ثبت دامنه های .ir معیار مشخص شدن مالک آن دامنه خواهند بود. لذا اشتباه در ورود این مقادیر ، مسئولیتی را برای پرنیا هاست از بابت رفع مشکلات بعدی ایجاد نخواهد نمود.
  9. در صورت بروز هر گونه مشکلات خارج از اراده و کنترل پرنیا هاست نظیر تحریم های بین المللی ، قطعی اینترنت کشور ، اختلالات شبکه و دیتاسنتر و بروز اختلال و از دسترس شدن هر یک از سرویس ها ، مشتریان موظف به شکیبایی تا حصول شرایط عادی بوده و اتهامی از این بابت متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  10. در مواقعی که به دلایل تحریم های بین المللی پرنیا هاست مجبور به اعمال تغییراتی در سرویس های خود گردد ، مشتریان محترم می توانند با استفاده از راهنمایی ها و انجام نیازمندی های اعلامی از سوی پرنیا هاست ، با تغییرات لازم و پیشنهادی همراه شده و یا شخصا جایگزینی را برای سرویس مختل شده پیدا نموده و تمهیدات لازم را شخصا اخذ نمایند. لازم به ذکر است که در صورتیکه این موارد در خصوص دامنه های اینترنتی صورت پذیرند ، با توجه به اینکه دامنه ها با انتقال به شرکت های جدید به صورت خودکار ، از تاریخ انقضاء دامنه به مدت یک سال دیگر تمدید خواهند گردید ، هزینه این موارد از مشتریان محترم دریافت خواهد گردید.
  11. شما تعهد می نمایید که به عنوان مشتری ، اطلاعات واقعی و صحیحی را در پروفایل دامنه خود ثبت نمایید. کلیه مسئولیت های ناشی از عدم توجه به این موضوع تنها متوجه شما خواهد بود.
  12. در خصوص دامنه هایی که به دلیل تحریم های بین المللی امکان ثبت آنها برای ایرانیان وجود ندارد ، اطلاعات دفتر خارج از کشور پرنیا هاست به عنوان مالک دامنه ثبت خواهد گردید تا از بروز مشکلات ناشی از تحریم ها جلوگیری گردد. لیکن مشتریان محترم با توجه به این موضوع می باید در صورتیکه با شرایط ذکر شده موافق نیستند ، از ثبت دامنه توسط پرنیا هاست خودداری نمایند. همچنین پرنیا هاست مسئولیتی در صورت بروز مشکلات ناشی از عدم دسترسی به دامنه های ذکر شده به هر دلیلی را عهده دار نخواهد بود.
  13. درخواست انتقال دامنه به ارائه دهندگان دیگر خدمات دامنه از یک هفته مانده به انقضاء دامنه مقدور نبوده و در صورت وجود این امکان ، تمامی مسئولیت های اختلال ها و مشکلات ناشی از این انتقال متوجه مشتری خواهد بود.
  14. در صورت عدم تمدید به موقع دامنه و استفاده از مهلت تمدید پس از انقضاء ، جریمه دیرکرد در تمدید به کلیه درخواست های تمدید دامنه افزوده خواهد شد.
  15. مسئولیت های ناشی از عدم تمدید دامنه و از بین رفتن مالکیت آن متوجه مشتریان خواهد بود و پرنیا هاست از این بابت ملزم به جبران خسارت و یا انجام هیچ پیگیری ای نمی باشد.
  16. پرنیا هاست حق تغییر Registrar اصلی ثبت دامنه بدون اطلاع قبلی را همواره دارا خواهد بود ، هرچند که سعی خواهد شد در صورت نیاز هب انجام این موضوع ، موارد لازم به اطلاع مشتریان برسد.
 5. محدودیت در حجم
  1. حداکثر حجم قابل استفاده در بانک اطلاعاتی SQL Server در هر اکانت ، 400 مگابایت خواهد بود.
  2. حداکثر حجم قابل استفاده برای هر اکانت ایمیل در سرورهای اشتراکی ویندوز و سرویس های ریسلری اروپا 500 مگابایت می باشد.
 6. استفاده از منابع سرور
  1. شما قبول می نمایید که هر گونه عملیات خواسته یا ناخواسته از سوی شما و یا سایت های شما که در سرورهای ما میزبانی می گردند نباید باعث اختلال در ارائه سرویس ها گردد. بروز چنین اتفاقی در مرحله اول با تذکر و پس از آن در صورت تکرار مجدد با حذف کامل سرویس و حتی بسته شدن حساب کاربری شما مواجه خواهد شد. در این صورت پرنیا هاست هیچ تعهدی از بابت جبران خسارت به شما نخواهد داشت.
  2. در صورت مشاهده استفاده بیش از 1% منابع سرورهای اشتراکی و ریسلری نظیر CPU و RAM توسط وب سایت های شما ، سرویس مورد نظر در مرحله اول به حالت تعلیق در آمده و عدم توجه شما به رفع مشکل ، باعث حذف کامل سرویس و حتی بسته شدن حساب کاربری شما خواهد گردید. در این صورت پرنیا هاست هیچ تعهدی از بابت جبران خسارت به شما نخواهد داشت.
 7. پهنای باند
  1. استفاده از سرویس های ارائه شده پرنیا هاست به منظور راه اندازی سایت دانلود و آپلود غیر مجاز می باشد.
  2. در صورت مصرف پهنای باند ماهیانه بیش از میزان اختصاص داده به سرویس شما ، سرور مانیتورینگ به صورت خودکار سایت شما را معلق خواهد نمود و این موضوع تنها از طریق ارتقاء پلن و یا انتظار برای رسیدن به ابتدای ماه میلادی جدید رفع خواهد گردید.
  3. در خصوص سرویس های با پهنای باند نامحدود ، سیاست مصرف منصفانه اعمال خواهد گردید. بر این اساس در صورت تشخیص پرنیا هاست مبنی بر استفاده غیر منصفانه شما از پهنای باند سرور ، سرویس شما معلق و در صورت عدم رفع مشکل ، حذف خواهد گردید. البته پیش از بروز این موضوع ، اطلاع رسانی لازم به شما از طریق تیکت و در جهت رفع مشکل انجام خواهد گردید.
 8. فعالیت های تبلیغاتی از طریق ایمیل
  1. سرورهای ارائه شده توسط پرنیا هاست به هیچ عنوان نمی باید در مورد ارسال ایمیل های تبلیغاتی به میزان زیاد مورد استفاده قرار گیرند. حداکثر میزان قابل ارسال ایمیل در هر روز برای هر اکانت 100 ایمیل خواهد بود.
  2. شما تعهد می نمایید که ایمیل های خود را تنها به آن دسته از مخاطبینی ارسال نمایید که از دید آنها ، ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته نمی گردد. در صورت عدم رعایت این موضوع و بروز مشکل فیلتر شدن سرور به دلیل اختلالات ناشی از عملیات ارسال ایمیل سرویس شما ، حق حذف کامل و بدون اطلاع سایت و سرویس شما برای پرنیا هاست محفوظ خواهد بود.
 9. پشتیبان گیری از اطلاعات
  1. پرنیا هاست از طریق تجهیزات مختلف و طی بازه های زمانی گوناگون نسبت به تهیه پشتیبان از سرویس های میزبانی و سرورها اقدام می نماید. اما تضمینی مبنی بر ارائه آنها به شکل کامل یا ناقص ، صحیح و یا حاوی ایراد و ... به دلایل مختلف وجود نداشته و مشتریان محترم شخصاً موظف به تهیه فایل های پشتیبان از سرویس های خریداری شده خود هستند. بدیهی است در صورت بروز هر گونه ایراد فنی در تجهیزات و خدمات و از بین رفتن اطلاعات و داده ها ، امکان پاسخگویی برای پرنیا هاست وجود نداشته و اتهامی نیز در این خصوص متوجه ما نخواهد بود.
  2. مشتریانی که نسبت به سرویس پشتیبان گیری اختصاصی پرنیا هاست را خریداری می نمایند می باید در صورت نیاز به دریافت فایل پشتیبان ، از طریق سیستم تیکتینگ این موضوع را از تیم فنی پرنیا هاست درخواست نمایند زیرا فایل های پشتیبان قابلیت دسترسی مستقیم مشتریان را دارا نخواهند بود.
  3. در صورتیکه به دلایل فنی عملیات ایجاد فایل های پشتیبان و دسترسی به آنها در خصوص سرویس های پشتیبان گیری اختصاصی با مشکل مواجه شود و این موضوع از اختیار پرنیا هاست خارج باشد ، مشتریان محترم می توانند از آخرین فایل ایجاد شده به طور صحیح استفاده نمایند و در این شرایط جبران خسارت و اتهامی متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
 10. لایسنس های نرم افزاری
  1. لایسنس های کنترل پنل دایرکت ادمین ارائه شده از سوی پرنیا هاست به طور پیش فرض متعلق به سرورهایی خواهند بود که از پرنیا هاست تهیه گردیده اند. لیکن در صورت درخواست مشتریان ، امکان تهیه لایسنس برای سرورهای غیر متعلق به ما نیز از شرکت DirectAdmin وجود خواهد داشت. اما در صورت بروز هر گونه مشکل در ادامه ارائه خدمات شرکت دایرکت ادمین در مورد آن لایسنس ها ، مسئولیتی متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  2. به دلیل تهیه لایسنس ها تحت عنوان پرنیا هاست (و یا پرنیا وب) از شرکت های اصلی ارائه دهنده آنها ، پنل دسترسی به تنظیمات تحت هیچ شرایطی به خریداران ارائه نگردیده و کلیه امور مربوط به مدیریت آنها توسط ما صورت خواهد پذیرفت.
  3. رفع هرگونه نقص فنی و مشکل در عملکرد نرم افزارهای خریداری شده از حوزه اختیارات و تعهدات پرنیا هاست خارج بوده و تنها ارتباطات و مکاتبات لازم در خصوص رفع آنها تا حد امکان از سوی ما انجام خواهد پذیرفت.
  4. هزینه نصب و پیکربندی اولیه نرم افزارهای خریداری شده به صورت جداگانه در صورت تمایل مشتری دریافت و سپس مراحل لازم در خصوص آن انجام خواهد گردید.
 11. صورتحساب ها و امور مالی
  1. کلیه مبالغ سایت بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و سایر کسورات قانونی درج گردیده اند. بدیهی است در زمان صدور فاکتور ، این موارد بر روی مبالغ نهایی افزوده و محاسبه خواهند گردید.
  2. امکان ارائه فاکتور تنها برای مشتریانی مقدور خواهد بود که اطلاعات رسمی و شناسایی آنها به طور کامل در پروفایلشان تنظیم گردیده باشد.
  3. مسئولیت درج اطلاعات اشتباه و یا عدم به روز رسانی آنها بر عهده مشتریان بوده و در صورت صدور فاکتور از سوی پرنیاهاست ، امکان صدور فاکتور مجدد وجود نخواهد داشت.
  4. ارائه فاکتورها در محل شرکت صورت خواهد پذیرفت و در صورت تمایل مشتری به ارسال آن توسط پیک یا پست ، هزینه ارسال به صورت جداگانه محاسبه و دریافت خواهد شد.
  5. صورتحساب های ایجاد شده توسط سیستم مالی 10 روز پیش از انقضاء سرویس ها برای شما ارسال خواهند گردید. پرداخت ها می باید تا پیش از رسیدن به تاریخ انقضاء سرویس صورت پذیرد. در غیر این صورت ، سرویس به حالت تعلیق در خواهد آمد (برخی از سرویس ها به محض رسیدن به تاریخ انقضاء در صورت عدم تمدید حذف خواهند گردید). پس از تعلیق سرویس ها ، امکان پرداخت وجه صورتحساب تمدید تا مدت 5 روز همچنان وجود خواهد داشت و پس از آن در صورت عدم پرداخت وجه ، سرویس به طور کامل حذف گردیده و امکان بازیابی آن تحت هیچ شرایطی وجود نخواهد داشت.
  6. کلیه وجوه واریز تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی بانک ملت به نام پرنیا هاست قابل دریافت بوده و سایر مبالغی که به غیر از این شیوه به حساب هر شخص حقیقی و یا حقوقی دیگر واریز گردند از سوی پرنیا هاست رد شده به حساب آمده و معتبر نخواهند بود.
  7. هزینه پرداخت شده برای خرید لایسنس های نرم افزاری قابل بازگشت نخواهد بود.
 12. مباحث امنیتی
  1. هر گونه تلاش در نفوذ به سرور ، حساب کاربری و سرویس های سایر مشتریان و مواردی از این دست ، و یا نصب نرم افزارهای جاسوسی و ویروس بر روی سرورها توسط هر یک از مشتریان علاوه بر حذف بلادرنگ سرویس و حساب کاربری ، پیگیرد های سریع و جدی قانونی را به همراه خواهد داشت.
  2. مسئولیت تولید و نگهداری از کلیه اطلاعات محرمانه و رمز های عبور سرویس ها و حساب کاربری بر عهده خود مشتریان خواهد بود.
 13. پشتیبانی
  1. ارائه خدمات پشتیبانی به مشتریان تنها از طریق سیستم تیکتینگ موجود در پرتال مشتریان صورت خواهد پذیرفت و همکاران ما نمی توانند به صورت تلفنی و یا از طریق چت آنلاین خدمات پشتیبانی را به شما ارائه نمایند.
  2. به دلیل حجم تیکت های مرتبط با مباحث فروش و پشتیبانی ، و یا به دلیل زمانبر بودن عملیات فنی مرتبط با رفع اختلالهای به وجود آمده ممکن است گاهی پاسخگویی به سئوالات با تأخیر مواجه گردد. لذا پرنیا هاست به منظور حفظ حقوق کلیه مشتریان محترم ، بر اساس ترتیب تیکت های دریافتی اقدام به پاسخگویی به آنها خواهد نمود.
  3. مسئولیت آشنایی با کنترل پنل های میزبانی و نرم افزارها موجود در آنها بر عهده مشتریان بوده و ارائه خدمات پشتیبانی در این خصوص به شما جزو تعهدات همکاران ما به حساب نخواهد آمد. هرچند که خواهیم کوشید تا حد امکان کمک های لازم در مواقع ضروری را به شما ارائه نماییم.
  4. به طور پیش فرض کلیه همکاران ما از ورود به پنل های کاربری ، پنل های هاستینگ و پنل های دامنه مشتریان منع شده اند. لذا توصیه می گردد از ارسال درخواست مبنی بر انجام تنظیمات در هر یک از این پنل ها ، که نیازمند در اختیار داشتن نام کاربری و رمز عبور آنهاست خودداری نمایید. پرنیا هاست هیچ مسئولیتی را در خصوص مشکلات احتمالی ناشی از انجام این موضوع متعهد نخواهد بود.
  5. آپلود وب سایت ها ، انتقال فایل ، ایجاد دیتابیس ، ایجاد زیر دامنه ها ، ایجاد اکانت های ایمیل ، اصلاح کد و مواردی از این قبیل که خارج از موضوع سرویس های هاستینگ به حساب می آیند بر عهده مشتریان محترم خواهد بود.
 14. مدیریت سرورهای مجازی
  1. پرنیا هاست مسئولیت مدیریت و مانیتورینگ موارد زیر در خصوص سرورهای مجازی را عهده دار خواهد بود
   • تجهیزات دیتاسنتر شامل سیستم سرمایشی و برق رسانی
   • زیرساخت شبکه و اتصال به اینترنت
   • سخت افزار سرور اختصاصی استفاده شده
   • لایه نرم افزاری بین سرور مجازی و سرور فیزیکی و مصرف منابع
  2. در صورتیکه سیستم عامل سرور مجازی به هر دلیلی از عملکرد افتاده باشد ، سیستم مانیتورینگ ما مجدداً آنرا راه اندازی خواهد نمود.
  3. مانیتورینگ سرور از طریق ارسال بسته های ICMP صورت خواهد پذیرفت. در صورتی که مشتری به هر دلیل از ارسال این بسته ها توسط فایروال سرور و یا هر روش دیگری خودداری نماید ، مانیتورینگ سرور و به تبع آن ارائه سرویس مدیریت سرور به طور کامل به حالت تعلیق در خواهد آمد و مسئولیتی از آن پس متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  4. نصب بسته های نرم افزاری بر روی سرور و ارتقاء آن توسط پرنیا هاست انجام خواهد گردید. اما از آنجایی که نصب برخی نرم افزارها بر روی سرور می تواند باعث ایجاد اخلال در عملکرد و یا بروز مشکلات امنیتی گردد ، حق قبول و یا عدم قبول این موضوع برای ما محفوظ خواهد بود. همچنین در صورت نیاز به نصب نرم افزارهای تجاری ، ارائه لایسنس قانونی آنها الزامی خواهد بود.
  5. نصب بسته های امنیتی و به روز رسانی سیستم عامل های سرور و سایر نرم افزارهای نصب شده به صورت خودکار توسط پرنیا هاست و سرورهای ارائه شده انجام خواهد گردید. لیکن در صورت تغییر در تنظیمات مربوط به این به روز رسانی ها توسط مشتری ، سرویس مدیریت سرور به طور کامل لغو و قابل ارائه مجدد نمی باشد. بدیهی است در این صورت هزینه ای برای مشتری قابل بازگشت نخواهد بود.
  6. در صورت نیاز به ریبوت شدن سرور به دلیل نصب نرم افزارهای جدید و یا به روز رسانی های اعمال شده ، این موضوع بدون اطلاع قبلی صورت خواهد پذیرفت و مسئولیتی از این بابت متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
  7. مدیریت عملکرد نرم افزارها و وب سایت های مستقر شده بر روی سرور ، امنیت آنها ، رفع ایرادات برنامه نویسی ، نصب نرم افزارهای غیر مربوط با سرور مجازی و سیستم عامل آن و مدیریت بانک های اطلاعاتی خارج از تعهدات ما برای مدیریت و پشتیبانی سرورهای مجازی خواهند بود.
  8. تهیه نسخه پشتیبان از سرور مجازی بر عهده مشتری بوده و وی می تواند این عملیات را بر روی فضای همان سرور و یا بر روی فضای پشتیبان مجزا انجام دهد.
  9. کلیه خریداران سرورهای مجازی دارای دسترسی root به آن هستند. لذا اکیداً توصیه می گردد در حفظ اطلاعات استفاده از این سطح دسترسی کوشا باشید. در صورت بروز هر گونه مشکل ناشی از عدم رعایت نکات امنیتی و افشای اطلاعات ورود به سرور ، هیچ گونه مسئولیتی متوجه پرنیا هاست نخواهد بود.
 15. گواهینامه های امنیتی SSL
  1. پلن های میزبانی دارای SSL رایگان ، تا زمان همکاری شریک تجاری پرنیا هاست که صادر کننده آنها خواهد بود قابل ارائه و استفاده می باشند. بدین معنی که اگر به هر دلیل ادامه ارائه سرویس از سوی این شرکت ملغی گردد ، امکان جایگزینی گواهینامه صادر شده به صورت رایگان وجود نخواهد داشت و پرنیا هاست در این خصوص از هر گونه اتهام و به تبع آن عودت وجه پرداخت شده به صورت کلی یا جزئی مبرا خواهد بود.
  2. گواهینامه های SSL رایگان توسط پرنیا هاست برای مشتریان و بر اساس اطلاعات ثبت شده آنها در پروفایل پورتال مشتریان صادر و نصب خواهد گردید و امکان تغییر در این اطلاعات وجود نخواهد داشت. لذا توصیه می گردد حتما از صحت اطلاعات مندرج در پروفایل خود اطمینان حاصل نمایید.
  3. مسئولیت رفع ایرادات برنامه نویسی و طراحی که منجر به بروز خطای گواهینامه نامعتبر پس از نصب SSL می گردند با مشتریان خواهد بود. لیکن راهنمایی های لازم در حد امکان به منظور رفع این موارد از سوی پرنیا هاست صورت خواهد پذیرفت.
 16. لغو سرویس و بازگشت وجه
  1. کلیه سرویس های هاستینگ پرنیا هاست از تاریخ تهیه به مدت یک هفته دارای گارانتی بازگشت وجه بدون هیچ گونه سئوال خواهند بود. لیکن عودت وجه بین 1 الی 3 ماه پس از تهیه سرویس و به منظور اطمینان از عدم انجام عملیات غیر قانونی و مخرب در بستر سرویس ارائه شده صورت خواهد پذیرفت. همچنین لازم به ذکر است که بازگشت وجه تنها در خصوص اولین سفارش قابل انجام خواهد بود.
  2. بازگشت وجه ذکر شده در ماده قبل ، شامل خدمات دامنه و یا سایر خدماتی که وجوه آنها قابل بازگشت توسط شرکت های اصلی ارائه دهنده خدمات می باشند نخواهد گردید.
  3. در صورت لغو سرویس های دارای دامنه رایگان ، هزینه مربوط به آن دامنه عودت پذیر نخواهد بود.
  4. پرداخت هزینه کارمزد بازگشت وجه در صورت موافقت با آن بر عهده مشتری خواهد بود و از حساب وی کسر خواهد گردید.
  5. در صورتیکه پرنیا هاست پس از دریافت وجه از مشتری به هر دلیلی قادر به تأمین نیاز وی و ارائه سرویس نباشد ، تمامی وجه واریز شده مشتری در سریع ترین زمان به حساب وی بازگشت داده خواهد شد. یکسان بودن نام صاحب حساب با نام درج شده در پروفایل کاربری مشتری در این خصوص الزامی خواهد بود.
  6. حق تمدید یا عدم تمدید سرویس های ارائه شده پس از اولین دوره برای پرنیا هاست محفوظ خواهد بود.
 17. اطلاع رسانی
  1. پرنیا هاست می تواند از اطلاعات تماس شما نظیر شماره موبایل و یا آدرس ایمیل ، جهت اطلاع رسانی جشنواره های فروش ، تخفیف های ویژه ، محصولات جدید و مواردی از این دست استفاده نماید
  2. اطلاعات شخصی و تماس شما به هیچ عنوان در اختیار هیچ شخص حقیقی و حقوقی دیگر (بجز نهادهای نظارتی ، انتظامی و قضایی در صورت لزوم) قرار نخواهد گرفت.
 18. قطع دسترسی به سرویس و حساب کاربری
  1. حق قطع کامل دسترسی به سرویس و یا حساب کاربری مشتریان در صورت بروز مشکلات ناشی از عدم رعایت قوانین این صفحه و یا دستور دریافت شده از نهاد های نظارتی ، انتظامی و قضایی ، برای پرنیا هاست محفوظ بوده و جبران خسارت و یا بازگشت وجهی در این صورت از سوی ما تعهد نخواهد گردید.
 19. سایر موارد
  1. در صورتیکه به هر دلیل پرنیا هاست مجبور به انتقال سرورهای میزبانی بر روی دیتاسنتر جدید ، سرور جدید و یا رنج IP جدید باشد ، این امر با اطلاع رسانی به مشتریان صورت خواهد پذیرفت.
 20. تغییر مفاد توافقنامه و قوانین استفاده از خدمات
  1. حق تغییر در مفاد توافقنامه و قوانین مندرج در این صفحه بدون اطلاع قبلی ، برای پرنیا هاست محفوظ بوده و کلیه مشتریان محترم ملزم به مطالعه آن در بازه های زمانی مختلف خواهند بود. مبنای اخذ تصمیمات و برخورد با شرایط مختلف ، آخرین وضعیت موجود و قابل مشاهده در این صفحه خواهد بود.